Arkadiusz Wiśniewski o istocie i naturze Boga

| Redakcja | Nowości
„Dla nas jest jeden Bóg, Ojciec, z którego wszystko, a my w nim, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko, a my przez niego.“
1 List Apostoła Pawła do Koryntian 8:6

Nie ma chyba w teologii nauki bardziej fundamentalnej od zasady monoteizmu. Wszyscy chrześcijanie, podobnie jak Żydzi i muzułmanie, deklarują oczywiście wiarę w jednego Boga. Okazuje się jednak, że występują między nimi istotne różnice w pojmowaniu owej jedności. Każda ze stron uważa przy tym, że opiera swoje poglądy wyłącznie na Piśmie Świętym. Arkadiusz Wiśniewski w książce „Jeden Bóg i jeden Pan” szczegółowo i wnikliwie analizuje wszystkie zgłaszane w tej debacie argumenty, próbując ocenić, na ile rzeczywiście zgodne są one z zapisami Biblii. Drugie wydanie tego dzieła, uzupełnione i poprawione, ukazało się właśnie nakładem Wydawnictwa „Straż”.

 Jeśli ktoś chciałby mieć w swojej bibliotece podręcznik pozwalający prędko zapoznać się ze sposobami interpretacji wszystkich miejsc Biblii dotyczących tematu jedności i jedyności Boga, to książka „Jeden Bóg i jeden Pan” z pewnością bardzo dobrze się do tego nadaje. Zachęcamy do jej przeczytania i przestudiowania.

Książkę można zamówić pod adresem:

Fundacja Studiów Biblijnych, ul. Sobieskiego 14, 78-210 Białogard
lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

© 2021 | Fundacja Studiów Biblijnych

Media